Gabinet Podologiczno - Kosmetologiczny
Pytania i odpowiedzi

Należy koniecznie znaleźć przyczynę wrastania, a następnie zastosować odpowiednią terapię korekcji wrastającego paznokcia np. założyć indywidualną klamrę na paznokieć lub zastosować metodę Arkady. Wszystko wykona specjalista podolog.  

Należy skorzystać z usług podologa, który w odpowiedni sposób zajmie się stanem zapalnym, np. zastosuje tamponadę i właściwy opatrunek.

Ból podczas zakładania klamry korygującej jest indywidualny. Zależy od stopnia problemu, a także od naszego progu odczuwania bólu. Najczęściej nie jest to zabieg bolesny.

Terapia korekcji wrastającego paznokcia trwa ok 6 miesięcy. Czas ten jest jednak zależny od stopnia wrastania oraz od szybkości wzrostu płytki paznokciowej.

Dobrze założona i dobrana indywidualnie klamra nie przeszkadza w uprawianiu sportu.

Pomalowanie paznokci nie jest przeciwwskazane, zależy to jednak od rodzaju zastosowanej  klamry. Przy klamrze nie wolno malować paznokci lakierem hybrydowym.

Terapia  wrastającego paznokcia trwa ok 6 miesięcy. Czas ten jest jednak zależny od stopnia wrastania oraz od szybkości wzrostu płytki paznokciowej.

Łuszczyca paznokci nie jest chorobą zakaźną i można jak najbardziej skorzystać z usług podologa, który zadba o ich wygląd oraz zaleci odpowiednie produkty.

Zażółcenie płytki  to nie zawsze objaw grzybicy paznokci, może on również wynikać z odbarwienia płytki po lakierze, czy hybrydzie. Dla pewności można przeprowadzić badanie mikologiczne.

Oddzielenie płytki od łożyska, to onycholiza. Przyczyną jej występowania może być np. uraz mechaniczny, powikłanie po lakierze hybrydowym, łuszczyca lub grzybica. Zapraszamy do naszego gabinetu w celu oczyszczenia płytki paznokcia, pobrania materiału do badań i wskazówek dotyczących właściwej pielęgnacji.  

Brodawki stóp (potocznie kurzajki),  to choroba zakaźna wywoływana wirusem HPV. Zmiany możemy usunąć w gabinecie podologicznym poprzez elektrokoagulację - czyli zastosowanie prądu elektrycznego zmiennego o dużej częstotliwości.

Usuwanie brodawki metodą elektrokoagulacji jest zabiegiem odczuwalnym. Odczucia przy tym zabiegu będą indywidualne, w zależności od progu bólu. Z metody mogą korzystać  nawet dzieci.

Nagniotek (potocznie odcisk) jest to zmiana, która w części centralnej posiada rdzeń. Najlepszym rozwiązaniem będzie mechaniczne usunięcie zmiany (z wyjęciem korzenia) za pomocą narzędzi podologicznych oraz frezarki. Ważne jest także zastosowanie odpowiedniego odciążenia.

Nie polecamy plastrów nasączonych kwasem salicylowym dla osób chorujących na cukrzycę i choroby układu krążenia, ponieważ często nadmiernie macerują (zmiękczają) naskórek. Nagniotek lepiej usunąć przez zabieg w gabinecie podologicznym.

Skarpetki złuszczające nie są wskazane u osób chorujących na cukrzycę ponieważ skóra jest bardzo cienka i łatwo o jej uszkodzenie. Lepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie pedicure specjalistycznego.

Pasta cukrowa zawiera wyłącznie naturalne składniki, nie wywołuje alergii, można ją stosować u osób mających żylaki. W porównaniu do depilacji woskiem występuje także mniejsze prawdopodobieństwo podrażnienia skóry.

Przy depilacji za pomocą pasty cukrowej, można usunąć włosy o długości 1-2 mm.

Włosy w miejscach przeznaczonych do depilacji woskiem powinny być odpowiedniej długości:

  • na kończynach - ok. 6 mm,
  • na linii bikini - ok. 10 mm
  • pod pachami - ok. 10 mm,
  • na twarzy - ok. 4 mm.

Bezpośrednio po zabiegu nie należy korzystać z basenu, ponieważ chlor może podrażnić świeżo wydepilowaną skórę.

Przy bardzo słabych paznokciach, powinno się zacząć od kuracji wzmacniającej płytkę paznokcia (krótkie opiłowanie, dobór odpowiedniej odżywki do paznokci).

Następnym rekomendowanym zabiegiem w przypadku łamliwej, pobruzdowanej płytki po hybrydzie będzie manicure japoński. Należy jednak pamiętać, aby po zdjęciu lakieru hybrydowego odczekać, aż kondycja paznokci się poprawi (ok.3 tygodnie), gdyż płytka paznokciowa jest zbyt cienka do wykonania zabiegu.

W gabinecie kosmetologicznym możemy wykonać szereg zabiegów wzmacniających i uszczelniających ściany naczyń krwionośnych, polecane to: zabiegi Mezo, peeling migdałowy C-45, peeling kawitacyjny.

W domu stosujemy produkty , które w składzie mają związki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym. Mają łagodzące działanie, przeznaczone do skórny nadreaktywnej.

Są to zabiegi wykonywane z wykorzystaniem mezorolera, który posiada mikro igiełki nakłuwające skórę. Zabiegi Mezo, to zabiegi polegające na połączeniu mikronakłuwania skóry z pielęgnacją aktywnymi preparatami anti-aging.

Skóra po zabiegu nie będzie opuchnięta. Poprawi się wyraźnie jej kondycja, skóra stanie się wyraźnie wygładzona i nastąpi  uelastycznienie ścian naczyń krwionośnych . Jako zalecenie pozabiegowe, do pielęgnacji domowej i ukojenia podrażnionej skóry warto skorzystać z produktów formy Yonelle: Hesperydyny i Nawilżającego Kremu – Opatrunku.

Zabieg z użyciem mezorollera stymuluje procesy naprawcze w skórze bez wywoływania ciągłego stanu uszkodzenia, dzięki temu gojenie następuje błyskawicznie. Zastosowane najwyższej jakości preparaty dodają skórze blasku i witalności od razu po zabiegu.

Henna na rzęsach może być powtarzana raz na 3-4 tygodnie, na brwiach można wykonywać ją częściej (brwi częściej wymagają poprawy koloru).

Farba do brwi i rzęs nie niszczy włosków. Należy pamiętać, że przed przystąpieniem pierwszy raz  do farbowania przeprowadzamy próbę uczuleniową.  W tym celu nakłada się kroplę farby za ucho klienta, po 15 min. zmywamy. Hennę można wykonać dopiero na drugi dzień - o ile nie pojawiło się zaczerwienienie, wysypka lub swędzenie.

Podczas wykonania henny należy zdjąć szkła kontaktowe.  Jest to przeciwwskazanie do zabiegu, gdyż może doprowadzić do podrażnienia spojówek.

Kiedy dostosujemy się do zaleceń  henna rzęs będzie stanowiła idealne rozwiązanie dla osób posiadających  soczewki kontaktowe, ponieważ wytuszowanie rzęs może być uciążliwe i wymagające specjalnych kosmetyków .

Istnieje taka możliwość. Współpracujemy z firmą Ratomedica. świadczącą usługi finansowania zabiegów medycznych, kosmetycznych oraz szkoleniowych. Wszelkie szczegóły dotyczące finansowania można poznać na stronie internetowej Ratomedica.

Umów wizytę w gabinecie PodoPlus

+ 48 696 650 955
ul. Jana Rymarkiewicza 10; 60-681 Poznań, Piątkowo
Zadzwoń